Imunitāte

Laba imunitāte ir viens no vesela organisma un laimīga cilvēka priekšnoteikumiem. Īpaši būtiski par imūnsistēmas stiprināšanu jādomā patreiz, kad mums ik uz soļa uzglūn dažādi vīrusi, mikrobi, baktērijas un sēnītes, kas vairāk vai mazāk, bet ietekmē mūsu veselību un ikdienu. Uzzini šajā rakstā, kā ātri un vienkārši vari uzlabot savu imunitāti.

Veselīgs un daudzveidīgs uzturs.
Mūsdienās mediķi atzīst, ka ap 80% imunitātes veidojas tieši kuņģī un zarnu traktā. Ko tas nozīmē? To, ka laba imūnsistēma ir visciešākajā mērā saistīta ar to, ko ēdam un dzeram. Laba doma ir kaut vai daļēji pievērsties Vidusjūras diētai jeb ēdienkartei, kurā atrodas daudz pārtikas produktu ar dabīgajiem antioksidantiem, šķiedrvielām un labajiem taukiem. Tas viss palīdzēs labai kuņģa darbībai un zarnu mikroflorai, liekot cilvēkam justies labāk ik dienu, vienlaikus nodrošinot organismu pasargātāku pret vīrusiem.

Personīgās higiēnas ievērošana

Lai vīruss nenonāktu organismā un tā šūnās, pie efektīvajiem pasākumiem jāmin roku regulāra mazgāšana un dezinficēšana. Tostarp, lai piesargātos no vīrusiem, kas atrodas gaisā, par ļaunu nenāks, ja publiskās vietās tiks uzvilkta medicīniskā sejas maska. Noderīgi ir arī regulāri mazgāties dušā, jo, lai arī sviedri var kavēt dažādu mikroorganismu attīstību, ja to ir par daudz, tad efekts būs pretējs – jo tādējādi tiks radīta pateicīga vide, kurā augt baktērijām un sēnītēm, kas var izraisīt dažādas slimības.

Fiziskas aktivitātes

Regulāra sportošana uzlabos ne vien muskuļu tonusu, sirds un citu orgānu veselību, bet arī samazinās stresa hormonu daudzumu organismā, jo ir noskaidrots, ka konstants stress negatīvi ietekmē balto asinsķermenīšu jeb leikocītu – organisma imunitātes aizsargšūnu – skaitu ķermenī. Turklāt, nevienam nav noslēpums, ka sports arī rada prieku, padarot cilvēku pozitīvāku, un tas ir svarīgi, jo daudz problēmu, kas vēlāk ietekmē visu organismu, sākas tieši galvā. Tāpēc sportosim vairāk!

Labs naktsmiers
Viens no noteicošajiem labas imunitātes priekšnosacījumiem ir labs miegs, jo miega laikā ķermenis atkopjas. Tas arī ir iemesls, kāpēc slimošanas laikā gribas gulēt vairāk nekā ierasts. Miega laikā ķermenī arī rodas īpašas, par pareizas imūnsistēmas darbību atbildīgas, šūnas – tajā skaitā citokīni, kas atbild par organisma dažādo šūnu savstarpējo “komunikāciju”, un T limfocīti jeb organisma galvenās imūnšūnas. Un, ja miegs ir nekvalitatīvs vai nepietiekams (īsāks par 6 stundām), tad šīs un citas šūnas organismā būs mazāk, padarot ķermeni uzņēmīgāku pret vīrusiem.

Vitamīnu un uztura bagātinātāju lietošana.
Atsevišķi vitamīni vai kompleksi uztura bagātinātāji, ir ne vien noderīgs preventīvais solis, bet arī, kad saslimšanas jau notikusi. Piemēram, iepriekš minētajā šūnas stadijā nepieciešams lietot kvercetīnu, D vitamīnu un cinku, kas padara vīrusam vairošanos šūnā daudz grūtāku. Tāpat, arī pēc šūnas stadijā antidoksidatīvās īpašības saturošās vielas – D vitamīns, melatonīns un kvercetīns –, absorbējot toksīnus, organisma saimniekam liks justies labāk.

Latvijas farmācijas uzņēmums “Lotos Pharma” ir pirmais Baltijā, un, iespējams, pat pirmais pasaulē, kas apvienojis piecus noteicošos stipras imunitātes komponentus – C un D vitamīnus, cinku, melatonīnu, kvercetīnu – daudzfunkcionālā un efektīvā uztura bagātinātājā Imunosil Virufix. Šis imunitāti spēcinošais produkts parūpēsies par ikviena cilvēka normālu imūnsistēmas darbību, vienlaikus veicinot šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu, kā arī uzlabojot naktsmieru, jo Imunosil Virufix sastāvā esošais melatonīns samazina iemigšanai nepieciešamo laiku.

Jūties drošs un pasargāts starp vīrusiem, lietojot imūnsistēmas palīgu Imunosil Virufix!

Dalīties