Sirds veselība

Ir svarīgi rūpēties par sirds un asinsvadu veselību, lai mēs ne tikai ilgi dzīvotu, bet arī šos dzīves gadus padarītu maksimāli kvalitatīvus un veselīgus. Ir daudz būtiski faktori, kurus mēs paši varam ietekmēt jau šodien, lai justos labi un enerģijas pilni.

Asinsvadu slimību riska faktori, kurus mēs varam NOVĒRST un kontrolēt.

Liekais svars negatīvi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu, veicina “sliktā holesterīna” nogulsnēšanos. Tauki ne tikai uzkrājas dažādās organisma daļās, kas ir vizuāli redzams, bet arī ap iekšējiem orgāniem, kas apgrūtina to darbību.

Mazkustīgums rada svara pieaugumu, pasliktina vielmaiņu. Ideāls organisma stāvoklis ir līdzsvars starp uzņemto un patērēto enerģiju. Regulāra fiziska slodze ne tikai uzlabos asinsspiedienu, bet arī palīdzēs aizsargāt asinsvadus no holesterīna izgulsnēšanās.

Neveselīgs un nesabalansēts uzturs, kurā dominē tauki, it īpaši transtaukskābes, kas sastopamas rūpnieciski apstrādātos gaļas ēdienos, margarīnā, cepumos un kūkās var veicināt aterosklerozes attīstību. Arī trekni gaļas un piena produkti veicina piesātināto taukskābju uzņemšanu, kas paaugstina “sliktā holesterīna” līmeni.

Smēķēšana ir saistīta ar tiešu toksisku vielu iedarbību uz asinsvadu sieniņām. Tā ir kaitīga gan pašam smēķētājam, gan apkārtējiem! Aktīviem smēķētājiem 2 līdz 4 reizes biežāk attīstās sirds un asinsvadu slimības. Smēķēšanas atmešana samazina miokarda infarkta attīstības risku nekavējoties.

Pārmērīgi liels alkohola patēriņš veicina “sliktā holesterīna” līmeņa paaugstināšanos un draud ar aknu cirozi (progresējošu, neatgriezenisku aknu slimību), pankreatītu (aizkuņģa dziedzera iekaisumu), audzējiem, kardiomiopātiju (sirds muskuļu slimību), neiroloģiskām saslimšanām.

Augsts asinsspiediens palielina sirdslēkmju un insulta, kā arī vēl citu kaišu risku. Augsta asinsspiediena cēloņi bieži vien ir sirds un asinsvadu slimību riska faktori. Asinsspiedienu var kontrolēt, mainot novēršamos riska faktorus, kā arī, ja nepieciešams, lietojot ārsta ieteiktos preparātus.

Ilgstošs stress pārslogo organisma veģetatīvo sistēmu, kā ietekmē var rasties dažāda veida slimības. Stress tiešā veidā nepalielina holesterīna līmeni, bet bojā asinsvadu sieniņas.

Cukura diabēts ir hroniska slimība, kuras pamatpazīme ir paaugstināts cukura (glikozes) līmenis asinīs, kas bojā asinsvadus un veicina aterosklerozes attīstību. Cukura diabēts ir slimība, kuru nevar izārstēt, taču to var kontrolēt, normalizējot cukura līmeni asinīs.

Asinsvadu slimību riska faktori, kuri ir NENOVĒRŠAMI, kurus mēs nevaram kontrolēt.

Iedzimtība. Ja tēvam vai mātei, vai citiem pirmās pakāpes radiniekiem konstatētas sirds un asinsvadu saslimšanas, īpaši agrīnā vecumā, tad pārmantojamības risks palielinās par 30 %.

Vecums & Dzimums. Sirds un asinsvadu slimību risks pieaug līdz ar vecumu. Sieviešu un vīriešu saslimstība ir līdzīga, atšķiras tikai riska vecums – vīriešiem no 45, bet sievietēm no 55 gadu vecuma.

Papildu noderīga informācija par sirds un asinsvadu veselības uzturēšanu meklē Slimību profilakses un kontroles centra sagatavotajā bukletā, kas radīts sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību.

 

Sirds veselība un lipīdu kontrole - AteroLip® complex!

Lai rūpētos un uzturētu sirdi un asinsvadus labā stāvoklī izvēlies dabas vielu kompleksu AteroLip® complex. Tā sastāvā ir dabīgais statīns monakolīns K, kas iegūts no sarkanā rauga rīsiem, no cukurniedrēm iegūts polikosanols, standartizēts olīvu (Olea europea) lapu sausais ekstrakts (polifenols hidroksitirozols), holīns, kas palīdz nodrošināt normālu lipīdu vielmaiņu, niacīns un vitamīns B12. AteroLip® complex ir ērti lietot, tikai 1 kapsula dienā! Produkts pieejams 30 kapsulu un izdevīgajā 90 kapsulu iepakojumā.

Sirds un asinsvadu veselībai
section-ade5e46
Dalīties