Kā pasargāt sevi no saaukstēšanās pavasarī
Imunitāte

Saaukstēšanās pavasarī - kā sevi pasargāt?

Mostas daba, rosīgāka kļūst visa dzīvā radība, arī mēs. Iestājas tās saulainās dienas, kad ielās vienlaikus var vērot ļaudis vieglos krekliņos un biezās ziemas jakās. Laikapstākļi ilgi gaidītajā pavasarī mērenā klimata platuma grādos var būt ļoti nepastāvīgi un maldinoši. Šķietami siltais laiks tā vien vilina doties svaigā gaisā pie dabas krūts. Diemžēl pavasaris arī ir gadalaiks, kad cilvēki īpaši pakļauti saaukstēšanās riskam. Tam par iemeslu kalpo ziemas periodā novājinātā imūnsistēma, kā arī straujais gaisa temperatūras kritums vakaros un no rītiem, negaidīti vēsie vēji. Svarīgi atcerēties, ka pārāk plāns apģērbs var būt saslimšanas riska papildu faktors.

Kā sevi pasargāt no saaukstēšanās pavasarī

Cilvēka organisma aizsargspēju novājināšanos veicina arī ilgstoša uzturēšanās iekštelpās, īpaši šobrīd, kad darbs daudziem noris attālināti. Turklāt, ņemot vērā joprojām zemo diennakts vidējo temperatūru, pavasarī turpina darboties apkure, un telpas bieži netiek pietiekami vēdinātas, bet tas var novest pie pazemināta gaisa mitruma telpās, kā rezultātā elpceļu gļotāda var ciest no izteikta sausuma. Tādējādi cilvēkiem palielinās iespēja saslimt ar vīrusu vai baktēriju izraisītu infekciju.

Kā cīnīties ar vīrusiem

Vislielākajam riskam pakļauti gados vecāki ļaudis un tādi, kuriem ir hroniskas vai autoimūnas saslimšanas, kā arī bērni, kuriem raksturīga nosliece uz ilgstošu saaukstēšanos, un viņu vecāki; tāpat arī tie, kuri uzturas sabiedriskās vietās, ir pastāvīgā saskarsmē ar dažādām virsmām, uz kurām atrodas mikroorganismi, ko viegli pēc tam pārnest mājās. Rūpējoties arī par savas ģimenes veselību, neaizmirsīsim pārnākot uzreiz rūpīgi ar ziepēm un ūdeni mazgāt rokas! Ieteicams arī regulāri noslaucīt ar antibakteriālām salvetēm virsmas, kurām bieži pieskaramies – durvju rokturus, gaismas slēdžus, TV pulti, tālruni.

Virufix imunitātes sargs

Pētījumi liecina, ka tieši pavasarī cilvēkiem pieaug vēlme un attiecīgi tendence pulcēties. Tiekoties ļaudīm, kuriem aizvadītā ziemas perioda ietekmē ir vājināta imunitāte, paaugstinās risks tikt vīrusu, to skaitā koronavīrusa, skartiem. Aicinām ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus un tikšanās ar draugiem un radiniekiem atlikt vēl uz kādu laiciņu! Tas gan nenozīmē, ka vajadzētu turpināt sēdēt mājās. Regulāras pastaigas un fiziskas aktivitātes svaigā gaisā, izvēloties laika apstākļiem atbilstīgu apģērbu, noteikti būs ar labvēlīgu ietekmi veselībai. Ieteicams piedomāt par apģērbu kārtās – lai vajadzības gadījumā varētu virsjaku novilkt, bet, kad kļūst vēsāks, to atkal uzvilkt. Arī pieturoties siltākam laikam, der atcerēties, ka vēl nav vasara un ārā labāk uzturēties garajās biksēs un kreklā ar garām piedurknēm. Lai stiprinātu organisma aizsargspējas, tāpat ieteicams rūpēties par regulāru un pietiekamu miega ciklu, kā arī lietot sabalansētu, veselīgu uzturu, ēdienkartē iekļaujot augļus un dārzeņus, svaigi spiestas sulas, kas ir labs C vitamīna avots.

Pētījumos secināts, ka organisma aizsardzībai pret vīrusiem īpaši būtiski ir pieci elementi, kuri ar savu pretvīrusu darbības potenciālu pārliecinoši apsteidz citas vielas. Tie ir – C vitamīns, D vitamīns, P vitamīns (kvercetīns), cinks un melatonīns. Ņemot vērā rekomendācijas, Latvijas farmācijas uzņēmums Lotos Pharma ir izstrādājis jaunu, inovatīvu produktu imunitātei – Imunosil Virufix. Tā sastāvā esošais cinks, vitamīni C un D veicina normālu imūnsistēmas darbību, cinks veicina arī DNS un olbaltumvielu sintēzi. Melatonīns palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku. Imunosil Virufix ir pieejams Latvijas lielākajās aptiekās un uzņēmuma interneta veikalā.

Produkts paredzēts lietot pieaugušajiem no 18 gadu vecuma. Ieteicams lietot iekšķīgi pa 2 sarkanām kapsulām 1 reizi dienā no rīta un pa 1 balti/zilai kapsulai 1 reizi dienā 20 min. pirms gulētiešanas.

Imunosil Virufix efektīvs produkts imunitātes veicināšanai.

section-8d5424c

Dalīties