Urīnceļu problēmas
Sievietes veselība

Cistīta profilakse

Urīnceļu iekaisums ir viena no visbiežākajām sūdzībām, ar ko sievietes vēršas pie farmaceita vai ārsta. Cistīta profilaksei ir svarīga loma, ja ne vissvarīgākā loma urīnceļu sistēmas veselības saglabāšanā. Īpaši svarīgi ir atcerēties par profilaktiskajiem pasākumiem zināmo riska faktoru laikā. Viens no galvenajiem cistīta profilakses aspektiem ir novērot, kas ir cistīta izraisītājs.

Faktori, kas palielina UCI risku

Kā var zināt, vai pastāv risks saslimt ar cistītu? Dažas sievietes ir atradušas īpašus ēdienus, dzērienus vai aktivitātes, kas veicina cistītu, iespējams, ka viņām ir cistīts aukstā laikā vai vasarā pēc peldēšanās, tāpēc viņas ir piesardzīgas, taču jāņem vērā arī citi faktori, kurus nevar mainīt:

  • Sievietes anatomija
  • Katetru ievietošana
  • Nierakmeņi
  • Vāja imūnsistēma
  • Urīnceļu procedūras
  • Seksuāla aktivitāte

Papildus iepriekš minētajiem faktoriem nozīme var būt arī ar vecumu saistītiem faktoriem, kas palielina cistīta risku gados vecākām sievietēm.

urīnceļu infekcija

Pat vispiesardzīgākajam cilvēkam cistīts var atkārtoties

Ja pamanāt cistīta pazīmes, kas var to atvieglot? Vairāki cistīta profilakses padomi nepasargās no cistīta. Lai pārvaldītu vieglus vai vidēji smagus cistīta simptomus, varat veikt šādas ātras un izpildāmas lietas, lai mazinātu sāpes un infekcijas izplatīšanos, palīdzot organismam atbrīvoties no urīnceļu infekcijas:

  • Izvairieties no urīnpūsli kairinošiem pārtikas produktiem, kas var pasliktināt simptomus, tostarp alkohola, kofeīna, citrusaugļiem un pikantiem ēdieniem;
  • Stipriniet imunitāti aukstajos gadalaikos, ja ziemā biežāk ciešat no cistīta
  • Dzeriet vairāk ūdens un urinējiet, tiklīdz rodas vēlme
  • Atpūtieties, ja jūtaties slikti
  • Izmantojiet uztura bagātinātājus, kas satur visas dabiskās sastāvdaļas, piemēram, dzērvenes, D-mannozi

iekaisums

Cik bieži var lietot D-Mannozi un dzērvenes?

Lai ātri atbrīvotos no cistīta, iedzeriet divus gramus tīras D-mannozes ar glāzi ūdens. Ja simptomi saglabājas, devu var palielināt līdz pat diviem gramiem 3 reizes dienā 48 stundu laikā. D-mannoze ir ļoti droša, tāpēc to var lietot pat 10 dienas mēnesī un tā kalpos kā urīnceļu infekciju profilakses līdzeklis. D-Mannozi var lietot arī ilgstošai terapijai, piemēram: 7 dienu laikā lietot lielo devu un pēc tam nākamo 15-30 dienu laikā pāriet uz mazāku devu. D-mannoze ir pierādījusi savu efektivitāti nelielā devā, bet lietojot ilgstoši 3 līdz 6 mēnešus, devu diapazonā no 500 mg – 2 g D-mannozes pirms miega, efekts būs līdzīgs kā ārstu izrakstītajai nelielai antibiotiku 1 devai profilaksei*. D-Mannozes lielas devas var viegli atrast Soluro® Mannose, jo viena paciņa satur 2 gramus, deva ir tikai viena paciņa dienā, kas atvieglo produkta lietošanu. Soluro® Mannose ir labākais D-Mannozes produkts tirgū, kas satur arī lielo dzērveņu ekstrakta devu, kas satur flavonoīdu komponentu proantocianidīnu devā, kas pārsniedz 36 mg. Soluro® Mannose kontrolē urīna pH līmeni, nodrošinot papildu aizsargājošu efektu, Soluro® Mannose sastāvā esošās aminoskābes var pārtraukt baktēriju kolonizāciju, nodrošinot trīskāršu simptomu mazināšanu, baktēriju izplatības kontroli un UCI epizodes un infekcijas ilguma samazināšanos.

Dažām urīnceļu infekcijām nepieciešama medicīniska ārstēšana, bet lielāko daļu urīnceļu infekciju var atrisināt bez medikamentu lietošanas, ja ātri reaģē uz iekaisumu. Ja Jums rodas cistīta simptomi un citas ārstēšanas metodes nesniedz atvieglojumu pēc vairākām dienām, jums jāsazinās ar savu ārstu un jāizvēlas cits ārstēšanas veids.

Simptomi:

  • Asiņains urīns
  • Augsts drudzis (> 38 grādi pēc Celsija vai vairāk)
  • Slikta dūša un/vai vemšan
  • Stipras sāpes vēderā, mugurā vai sānos
section-240dcd0

* Lenger SM, Bradley MS, Thomas DA, Bertolet MH, Lowder JL, Sutcliffe S. D-mannoze pret citiem līdzekļiem atkārtotu urīnceļu infekciju profilaksei pieaugušām sievietēm: sistemātisks pārskats un metaanalīze . Am J Obstet Gynecol. 2020. gada augusts;223(2 ):265.e 1-265.e13. doi : 10.1016/j.ajog.2020.05.048. Epub 2020, 1. jūnijs. PMID: 32497610; PMCID: PMC7395894.

Dalīties